KurzyLezeniFS

  Report z kurzu

sportovní + vícedélky - Arco (Itálie)

  25.4 - 29.4 2012

 
 Na první letošní skalní kurz jsme vyjeli 25.-29. dubna a to rovnou do italského Arca. Naším cílem pak nebylo nic menšího, než vícedélkové cesty v údolí Sarche a k tomu jako přídavek nějaké ty sportovky v oblíbeném Massone.


 Počasí nám víc než přálo, sestava úderná, s ničím jsme tedy neotáleli a po úvodním nácviku v oblíbených Parete Zebratách jsme se pustili rovnou do nepřehlédnutelné stěny na Cima alle Coste.

 Jako první šli s Honzou do akce Martin se Zdeňkem a laťku nastavili víc než důstojně. Všem dohromady stačilo na 280 metrovou devítidélku 6b (7 UIAA) slabých šest hodin!

 Ani my ostatní jsme však v Massone nezaháleli a sázeli jsme ve spodním sektoru jeden OS za druhým. Výstup dne si odnesla Maruška, za vytažení nejoklouzanější plotny v Massone, kterou si ještě sama dobrovolně vybrala ☺

 Tím však série podobných podivuhodných počinů nekončila. Vytrvalkyni Jitce nedalo ani moc práce přesvědčit Zdeňka (toho času 3 týdny po operaci břicha) aby si třetí den před lezením jen tak vyběhli k hranici sněhu do sedla pod Monte Stivo. Uvěřili jsme až po předložení důkazního materiálu.

 Ten den si výstup na Cima alle Coste „šlehly“ Maruška s Ivou a v Massone sklidil uznání zejména Láďa. Za podobnou bojovnost a zarputilost by se nemusel stydět žádný profík!

 A protože nejen lezením lezec je živ, večer jsme, jakožto vlastně pokaždé, vše dopodrobna probrali…

 A čtvrtý den? Podotýkám že žádná ze tři dvojic si nenaordinovala ani jeden rest day (den odpočinku), místo toho každodenní výběhy na hrad, procházky po Arcu, povinné šmejdění po lezeckých obchodech…  Cima alle Coste proběhla závěrečný den v podání Jitky s Láďou. Ti se s Honzou nezalekli ani mraků, jež se honily oblohou už od rána a ze stěny tak tuhle trojku vyhnaly až kapky deště pod poslední délkou.

 A co se dělo v Massone?

Za všechny třeba Maruška: Gino e la sfiga 6b+ RP, nebo Martin: Aladin 7a RP (byl zklamaný, jak je to lehké) či La Cura della fessura 6c OS.

 Před odjezdem ještě nepostradatelná pizza z náměstí a zpět do každodenní reality. Sečteno podtrženo, mise splněna. Základní pohyb ve vícedélkových cestách zvládnut, jištění práce na štandu, slanění… Vstupenka do větších stěn udělena, leč opatrnost i pokora při sbírání dalších zkušeností nutná!

 

ZPĚT

Lezecká stěna

Free Solo

adresa: Donovalská 1168

Praha 11 - Chodov

otevírací doba:

Po - Ne....8 - 22

 

Arco Itálie

Arco Itálie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  KONTAKT :   Katka@KurzyLezeniFS.cz       tel. 604 644 714