KurzyLezeniFS

  Report z kurzu

sportovní lezení - Frankenjura (Něm.)

  7.5. - 8.5. 2012

 
 Naše první letošní Frankenjura proběhla v pondělí a sváteční úterý 7. a 8. května. Sestavu tvořili ostřílení jurští harcovníci i lezci, pro něž byl tento výjezd jurskou premiérou. Všichni do jednoho však prokázali svůj zápal již tím, že na domluvený sraz dorazili bez jakéhokoli zaváhání. Nic totiž nenalomí lezcovu psychiku tak spolehlivě jako zima a déšť před odjezdem a nejistá předpověď k tomu… Nám ale bylo nakonec odměnou téměř ideální lezecké počasí, bez kapky deště a s teplotou tak akorát.


 
Není-li právě sobota a neděle, „Vajzíky“ promiňte, Weissensteiner wandt nikdy nezklamou, proto jsme po doplnění proviantu a nezbytných tekutin na večer vyrazili právě tam. Aby ne, zdaleka jsme mezi českými lezci neměli tenhle nápad sami. Lehkouše v levé části na rozlez a zdomácnění a rychle do vážnějších rout. Byli jsme s Honzou rádi, že s lezením na rybu (top rope, tedy na „druhém konci lana“) nás posádka odkázala do patřičných míst. Většinu cest ve střední části jsme tedy šli na pěkně od spodu na prvním.

 

 No není tahle cesta parádní..?

 S vervou jsme se ale vrhli i do známého vajzíkovského převisu. Začali jsme tradičně zprava, aby nás zastavily až vidle, promiňte klasická osma „Wilde 13“

 Druhý den jsme se vydali do přeci jen méně frekventovaných míst a Stadelhofener wande jsme tak měli jen a jen pro sebe. Že by svou roli sehrála i větší vzdálenost od auta či celkem přísná klasifikace? Vylézt např. sedmu už tu opravdu nebylo zadarmo.

Lezli i padali jsme statečně, někdo více, někdo méně…

 Některé cesty zdolány, některé čekají na příště… Každopádně „never mind, good training“ jak s oblibou říká vynikající Frankenjurský  lezec Alexander Adler.

Co závěrem? Nalezenou v Juře! Ať už opět spolu, nebo již jako kolegové lezci…               

 

ZPĚT

Lezecká stěna

Free Solo

adresa: Donovalská 1168

Praha 11 - Chodov

otevírací doba:

Po - Ne....8 - 22

 

Frankenjura

 
 

 

 

 
 

 

 
 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  KONTAKT :   Katka@KurzyLezeniFS.cz       tel. 604 644 714